hc haber ajansi
HV
30 HAZİRAN Perşembe 19:48

Yasayı geri çekin demişlerdi

CHP Sakarya İlçe Başkanı Füsun Çetin; Hekimler ve sağlık çalışanlarının karşı çıktığı, Aralık 2021’de Meclis’e getirilip hızla geri çekilen düzenlemeden daha geride olduğunu dile getirdiği, hekimler ile sağlık çalışanlarının haklarını düzenleyen yasa teklifi TBMM’de kabul edildi.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-06-2022 20:56   Güncelleme : 20-06-2022 21:02
Yasayı geri çekin demişlerdi

“İçinde bizlere, taleplerimize, haklarımıza yönelik hiçbir iyileştirme içermeyen bu yasayı kabul etmiyoruz. ‘Bu yasayı geri çekin' “diyerek bir günlük greve giden sağlık çalışanlarının tepkisine rağmen yasanın Meclis'ten geçmesini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Gözümüz aydın” diye duyurdu.
Sağlık çalışanlarının tüm itirazlarımıza rağmen TBMM’de iktidar tarafından kabul edilen düzenlemeler sağlık çalışanlarının beklentilerinden uzak, yetersizdir. Sağlıksız, Koca bir yasa daha içi boş çıktı. Dün sağlık çalışanlarını hiçe sayanları, bu teklif görüşülürken TBMM sıralarını boş bırakıp bugün kabul oyu verenleri asla unutmayacağız.
Sağlık emekçilerini yıllardır oyalayan AKP iktidarının, Sağlık Yasası adı altında getirdiği düzenleme sağlık çalışanlarını hayal kırıklığına uğrattı. AKP'nin, sağlıkta devrim yaptık söylemi slogan olmanın ötesine geçemedi. Diğer bütün alanlarda olduğu gibi sağlıkta da hekimlerin ve sağlık emekçilerinin beklenti ve taleplerini görmezden gelen iktidar, yaptığı yasal düzenleme ile hiçbir soruna çözüm üretemedi. Marifet, sağlıkta devasa binalar yapmak değil, sağlık çalışanlarının ekonomik ve sosyal taleplerini yerine getirmektir. Hekim ve sağlık çalışanlarının ücretleri emekliliğe de yansıyacak şekilde temel ücret üzerinden artırılmalı, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemlerini engelleyecek düzenlemeler yapılmalı ve uygulanmalıdır.                                                                      
CHP hekimlerin ve tüm sağlık emekçilerinin yanındadır.

AdminAdmin

hchaberajansı