hc haber ajansi
HV
30 HAZİRAN Perşembe 20:04

SYKD Adapazarı’nın 101. Düşman işgalinden Kurtuluş etkinliklerine katıldı

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı İbrahim Şahin ikamet ettiği İstanbul’dan Adapazarı’na gelerek Kurtulus 101. yıl kutlama etkinliklerine katılım sağladı.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-06-2022 12:22
SYKD Adapazarı’nın 101. Düşman işgalinden Kurtuluş etkinliklerine katıldı

Sabah saat 10.00 da Söğütlü Sıraköy Mezarlığanda Halit Molla’yı anma programı ile başlayan programa SYKD Genel Sekreteri Hidayet Yiğit ile birlikte katılan Başkan Şahin daha sonra kalabalık bir ekiple mehteran ile yürüyüş kortejine katıldı. 

 

Orhan Camiinde şehitlerimiz için okunan mevlidi Şerif ve kılınan İkindi namazından sonra Camii avlusundaki Adapazarlılara Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu İşıksu Akparti il Başkanı Yunus Tever ile birlikte Sakarya Yerel Kültür Derneğinde hazırlanan muhteşem  “keşkek” ikramında bulundular. 

 

Yaklaşık 3000 kişiye ikram edilen keşkek lezzetiyle büyük ilgi gördü ve dağıtım alanında uzun kuyruklar oluşmasına sebep oldu.

Başkan Şahin “Hemşehrilerimin bu coşkulu kutlama şöleninde Adapazarı Belediyemizin Kıymetli Başkanı Mutlu İşıksu ile birlikte ortak katkı sağlamaktan dolayı son derece mutluluk ve onur duydum. Nice coşku dolu kutlamalarda bulunmak dileğiyle bizleri yalnız bırakmayan Başta Sn. Valimiz Çetin Oktay Kaldırım olmak üzere Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu ve Akparti İl Başkanı Yunus Tever’e ve de Adapazar’lı Hemşehrilerime teşekkürü borç bilirim” dedi.

AdminAdmin

hchaberajansı